RWD
<h1>Optymizacja Prędkości ładowania strony Page Speed</h1>

Prędkość ładowania strony to nie tylko komfort Twoich odbiorców

Jest jedynym z najczęściej pomijanych aspektów w zakresie usług projektowania stron www, a odgrywa znaczną rolę w użytkowaniu serwisów oraz pozycjonowaniu ich w sieci. W dobie zaawansowanych technologii informatycznych coraz częściej korzystamy z urządzeń przenośnych, dla których szybkość ładowania stron oraz dostosowanie wielkości ma ogromne znaczenie. Ponad to korzystanie z urządzenia przenośnego, najczęściej ogranicza się do pierwszych stron w wyszukiwarce.

Google PageSpeed Insight jest narzędziem za pomocą którego mierzy się wydajność stron www na urządzeniach przenośnych i komputerach. Wpływ szybkości działania strony na miejsce w wyszukiwarce wynika ze starań Google o to, by wyższe pozycje były zajmowane przez te strony lepiej zoptymalizowane pod kątem szybkości ładowania. Google daje możliwość trafienia na pierwsze pozycje w wyszukiwarce dla stron, których szybkość działania jest przyjemna i niezniechęcająca dla potencjalnych użytkowników. Do oceny funkcjonalności strony niezbędna jest analiza.

Podczas tworzenia stron internetowych analiza jest koniecznym i podstawowym narzędziem do pozyskania informacji na temat sprawności strony m.in. takich jak szybkość ładowania strony . Jednym z narzędzi, które pomaga w analizie efektywności strony jest właśnie PageSpeed Insight. Dzięki temu programowi odpowiednio dokonuje się analizy aktualnego stanu rzeczy, ale też od razu uzyskuje się gotową receptę jak poprawić ewentualne niedociągnięcia – głównie w odniesieniu do SEO, stąd właśnie związek szybkości ładowania strony z pozycjonowaniem.

Wynik PageSpeed mieści się w zakresie od 0 do 100 punktów. Im wyższy wynik, tym lepszy. Wynik na poziomie co najmniej 85 punktów oznacza, że strona działa dobrze. Nasza firma dba o to, aby wynik PageSpeed w każdej projektowanej stronie nie był niższy niż 85 punktów.

PageSpeed Insights mierzy, jak można poprawić wydajność strony w następujących aspektach:

  • czas wczytywania części strony widocznej na ekranie czyli czas, który upływa od momentu wysłania żądania nowej strony do momentu wygenerowania części strony widocznej na ekranie przez daną przeglądarkę.
  • czas pełnego wczytania strony czyli czas, który upływa od momentu, gdy użytkownik wysyła żądanie nowej strony do momentu, gdy strona zostanie w pełni wygenerowana przez daną przeglądarkę.

Ze względu na dużą zmienność wydajności połączenia sieciowego PageSpeed Insights uwzględnia wyłącznie aspekty wydajności generowania strony niezależne od sieci: konfigurację serwera, strukturę kodu strony oraz korzystanie z zasobów zewnętrznych, takich jak obrazy, pliki JavaScript i CSS.

Podsumowując, stosowanie rozwiązania PageSpeed Insigts przy projektowaniu stron internetowych znacznie wpływa na zwiększenie jakości strony oraz pozycjonowanie serwisu.

  • Wydajniejsze pozycjonowanie strony internetowej
  • Zwiększony komfort przeglądania treści oraz zasobów
  • Przystępniejsze postrzeganie strony oraz nawigacja
  • Zmniejszony współczynnik drzuceń (bounce rate)
copywriter
Realne przyspieszenie prędkości ładowania

 

Czy wiesz że?

3 najważniejsze czynniki SEO to
Audyt SEO
Optymizacja pod kątem konstrukcji strony i opisów. Czytaj więcej!
PageSpeed
Optymizacja strony pod kątem prędkości ładowania min. 90/100 na mobilne 90/100 na komputery
Content Marketing
Zamieszczanie na stronie wartościowej treści. Czytaj więcej!
Czynniki te wpływają na wyniki organiczne oraz jakość i koszt płatnych kampani AdWords.

 

Optymizacja

Prędkości ładowania
Google PageSpeed Insigths 90/100
Optymizacja prędkości ładowania strony www, 90/100 (mobilne) i 90/100 (komputery)
od 149
Google PageSpeed Insigths 95/100
Optymizacja prędkości ładowania strony www, 95/100 (mobilne) i 95/100 (komputery)
od 299
Google PageSpeed Insigths 100/100
Optymizacja prędkości ładowania strony www, 100/100 (mobilne) i 100/100 (komputery)
od 599