RWD
<h1>RWD (Responsive Web Design)</h1>

Twoja strona dopasowana do rozdzielczości każdego ekranu i wymagań estetycznych

Responsive Web Design jest kluczowy elementem przy tworzeniu stron www łączącym przystosowanie do każdej rozdzielczości ekranu i optymizację pod kątem szybkiego ładowania.

Według przeprowadzonych badań na temat ruchów w Internecie możemy śmiało stwierdzić, iż ponad połowa użytkowników korzysta z mobilnych urządzeń tj. smart fony czy tablety do przeglądania treści, dokonywania zakupów, komunikowania się itp. Dlatego też każdy właściciel strony internetowej powinien dostosować swój serwis do tych urządzeń.

Zalety RWD:

  • jeden adres URL – adres strony pozostaje niezmienny bez względu na urządzenie wyświetlania i w związku z tym jest łatwiejsza do znalezienia dla wyszukiwarek internetowych,
  • dostosowanie do urządzeń – dostosowuje się do różnych wymiarów ekranów,
  • lepsze wyniki SEO – przyczynia się do lepszego pozycjonowania strony – technologia RWD jest promowana przez Google, ponieważ jest przyjaźniejsza dla użytkowników
  • optymizacja zasobów - możliwość ładowania obrazków przypisanych do konkretnych rozdzielczości.

Dzięki dobremu RWD można osiągnąć świetną optymizację strony oraz przyspieszyć jej ładowanie w odczuwalnym stopniu. Wyniki takiej optymizacji są mierzone przez wiele narzędzi, m.in. Google PageSpeed Insights - Page Speed.

W naszych projektach oferujemy bardzo zaawansowaną wersję RWD. Do osiągnięcia perfekcji stosowane są nie tylko kaskadowe style, ale zaprzęga się do pracy języki skryptowe a nawet łączy ich działanie. Oczywistym jest, że im mniejszy ekran tym bardziej są pożądane najważniejsze informacje. Warto wtedy ukryć wszelkie ozdobne elementy a najważniejsze wyeksponować lub zwyczajnie przenieść.

  • Optymizacja strony pod kątem szybkiego ładowania
  • Niskie zużycie transferu danych przy braku połączenia z wifi w "szczerym polu"
  • Możliwość manipulowania kolejnością elementów strony przy wskazanych rozdzielczościach - przenoszenie obiektów
rwd
Optymizacja pod kątem prędkości i pełana dowolność rozmieszczenia